logo
A A A

Aktualitātes

04/05/2018

Atvērtās dienas laukos Tukuma pusē

Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” no 4. līdz 6.maijam aicina piedalīties ikgadējā akcijā “Atvērtās dienas laukos”. Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, nobaudīt lauku labumus un laukos gatavotus produktus un iepazīt sniegtos pakalpojumus. Tukuma pusē šajā akcijā šogad piedalās 10 saimniecības un atpūtas vietas, bet vēl 2 vietas organizē atvērtos durvju dienas neatkarīgi no akcijas.

Gan piektdien - 4.maijā, gan sestdien - 5.maijā ciemos pie sevis Tukumā aicina Salmu darbnīca-muzejs “Salmu lietas”. Muzejs piedāvā apskatīt dažādās salmu skulptūras un noklausīties bezmaksas gida stāstījumu. Šajās dienās katrs apmeklētājs saņems mazu pārsteigumu, kā arī varēs iegādāties suvenīrus ar 10% atlaidi. Adrese: Dārzniecības iela 4a, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 29495746

Arī keramikas darbnīca “Saules ceplis” šajās dienās - 4. un 5.maijā būs atvērta apmeklētājiem, lai parādītu kā top Latvijas 100gades dāvanas. Tāpat būs iespēja izveidot savu māla trauku, kā arī iegādāties svēpēto keramiku un baudīt zāļu tēju. Ieeja darbnīcā bezmaksas. Adrese: “Margrietas”, Smārdes pagasts, Engures novads. vairāk informācijas pa tālruni 26072594.

Apskatīt ražotni, kā arī piedalīties degustācijās un meistarklasēs gan piektdien, gan sestdien - 4. un 5.maijā piekrastē piedāvā zivju produkcijas ražotne “Reinis –B”. Degustācijas un meistarklases abas dienas paredzētas pulksten 11.00, 13.00 un 15.00. Ja plānojat doties ciemos, saimnieku lūgums - pietiekties iepriekš. Adrese: “Ķiršlejas”, Gatera iela 6a, Lapmežciems, Lapmežciema pagasts, Engures novads. Informācija un pieteikšanās pa tālruni 29219491.

Kandavas pusē – pusceļā starp Grenčiem un Zemīti sestdien, 5.maijā ciemos aicina mājas vīnu ražotne “Tēviņi”. Tur visas dienas garumā no pulksten 11.00 līdz 19.00 katru stundu būs iespēja piedalīties ekskursijā vīna darītavā un nodegustēt vīnu par īpašu cenu 2,50 EUR personai. Produkciju šajā dienā būs iespēja iegādāties ar atlaidi. Adrese: “Tēviņi”, Zemītes pagasts, Kandavas novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29106705.

Lauku labumu degustāciju, piknika vietas, produkcijas iegādi , uzkodu baudīšanu “tirgotavā”, kā arī saņemt informāciju par BIO tēmām 4. un 5.maijā Kandavas pusē piedāvā zemnieku saimniecība “Ošenieki”. Adrese: “Kannenieki”, Zemītes pagasts, Kandavas novads. Tālrunis informācijai 28775254.

Arī Kalnmuižas pils Abavas senlejā aicina apmeklētājus piektdien un sestdien - 4. un 5.maijā paviesoties pilī un apmeklēt bezmaksas ekskursijas pa muižu. Tās ieplānotas abas dienas pulksten 12.00 un 15.00, savukārt pulksten 14.00 tiek piedāvāta bezmaksas pastaiga pa muižas parku mežziņa pavadībā. Šajās dienās tiek piedāvāta arī 15 % atlaide nakšņošanai. Adrese: Kalnmuiža, Kandavas pagasts, Kandavas novads. vairāk informācijas pa tālruni 26699033.

Dodoties uz Kalnmuižas pili, nepabrauciet garām tūristu un atpūtas centram “Plosti”, kas abas dienas - 4. un 5.maijā būs atvērts apmeklētājiem un iepazīstinās atjaunoto tūrisma un atpūtas centru, kā arī aicinās nobaudīt īpašo vasaras kafejnīcas piedāvājumu. Tiek piedāvāta arī 15% atlaide nakšņošanai. Adrese: “Rēdnieki”, Kandavas pagasts, Kandavas novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26699033.

Arī Jaunpils puse aicina savus viesus iepazīt lauku saimniecības un radošās darbnīcas. Sestdien, 5.maijā biedrība “7 balles”, kas piedāvā dažāda veida radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem, piedāvā 20 % atlaidi visām radošajām darbnīcām, kā arī bezmaksas labirinta apmeklējumu. Adrese: “Graudiņi”, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas un pietiekšanās pa tālruni 29211988.

Piektdien un sestdien - 4. un 5.maijā uz māla trauku veidošanu, rokdarbu izstādes apskati, kā arī iepazīšanos ar visa veida stellēm un piedalīšanos aušanas procesā aicina Jaunpils Amatu māja. Adrese: “Erģelnieki”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 28301408.

Savukārt ekskursiju pa saimniecību, mājlopu apskati, piedalīšanos piena pārstrādēs procesā aicina lauku mājas “Rogas”. Lauku produkciju būs iespēja iegādāties ar atlaidi. Adrese: “Rogas”, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Informācija pa tālruni 29199848.

Vērienīgs pasākums sezonas atklāšanai sestdien, 5.maijā pulksten 11.00 gaidāms Zentenes pagasta “Mauros”, kur tiks atklāta vēl viena “Zum Zum” mājiņa. Pasākumā viesus priecēs grupa “Kolēģi”, deju kolektīvs “Flamingo” un “Jadals”, kā arī būs iespēja iegādāties Latvijā ražotu produkciju. Adrese: “Mauri”, Zentenes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni 29296079.

Savukārt 4. un 5.maijā svinēt svētkus ar Latvijas garšu uz atvērto durvju dienām aicina arī Abavas vīna darītava savā jaunajā vīna bārā-pagrabiņā Tukuma pusē. Par īpašām cenām šajās dienās būs apskatāma gan vīna ražotne, gan degustējami vīni. Adrese: “Kalējkrāmi”, Slampes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas - www.facebook.com/abavas.vinadaritava/

Vairāk informācijas par visiem akcijas “Atvērtās durvis laukos” dalībniekiem atradīsies mājas lapā www.celotajs.lv/atvertasienas

Izbaudi pavasari Latvijas laukos – Tukuma pusē!